ZA KOHO KOPE STAROSTA?

Tato otázka proběhla hlavou asi každému v obci, po minulém zastupitelstvu. I přes jasné vyjádření pana Tomáše Hlavičky o svém podnikatelském záměru na Březůvkách, (které bylo sděleno 8.1. 2018 na zasedání obce), „přesné využití prostor bývalého areálu JZD není stanoveno“.  Alespoň to vyznívá z dopisu, který mi byl adresován, jako členu petičního výboru, od starosty Jiřího Krajči.

Neveřím svým očím. Bude zde v budově bývalého JZD kino? Nebo snad nový majitel budovy mluvil o startovacích bytech? Nebo má v plánu provozovat domov důchodců? Ne! Několikrát bylo na zastupitelstvu opakovaně dotyčným řečeno, že zde, v budově bývalého JZD budou sklady, v přízemí kanceláře a především ubytovna s kapacitou 45 osob!

Kdo byl na zastupitelstvu, udělá si obrázek sám. O jakém využití pozemků mluvil nový majitel? Že zde má vzniknout golfové hřiště? Nebo aquapark? Ne! Několikrát uvedl, že  plánuje v budoucnu stavební dvůr, parkovací místa pro osobní a nákladní automobily a skladování materiálu.

Co se musí stát, aby starosta obce přiznal, že na co dlouho upozorňujeme, je holý fakt? Každý si z níže uvedeného obsahu dopisu může udělat obrázek sám.

PROČ WEB BREZUVKY.INFO?

Protože se už nedá přihlížet této liknavosti a jasnému zkreslování informací. Tímto způsobem chceme informovat všechny občany, média a ty, kteří chtějí znát průběh naší komunikace s obcí a následný vývoj této situace. Možná jste to právě Vy, kdo se podepsal pod petici a nevíte žádné informace. Nevíte proč a co se zde má dít? Víte, jak obec postupuje?

Máte pocit, že pokud jste slyšel/a na vlastní uši na zastupitelstvu infomace o vzniku ubytovny, že obec nějak zasáhne? Je snad normální, že obec dá vědět svým občanům, voličům informace, jak se vše vyvíjí.  Ale vedení obce Březůvky neinformuje. Na Březůvkách je ticho jako po pěšině.

V dobách krizového řízení, v podobných situacích je normální, že obec prvně informuje občany a uklidní je. U nás je to příklad jasné nekompetentnosti a zamlžování informací. Je smutné, že člověk musí volit řešení vlastního webu, aby informoval souseda o tom, o čem se mlčí. Nebudeme ale už nadále tolerovat toto farizejství. Všichni máme právo na informace.

PŘIJĎTE NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA 12.2. 2018

Je nadmíru důležité, abyste jako občan(ka) Březůvek chodil/a na zastupitelstvo a ptal/a se na vývoj této situace. Vzniká mnoho datazů a je málo odpovědí. Většina lidí si už obrázek udělala sama, ale důležité je tyto věci dokumentovat. Zastupitelé vykonávají funkci veřejnou a obec Březůvky není jejich podnik. Mají hájit nás, občany, a naše společné zájmy!

 

Martin Charvát

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *